Дренажна система

Дренажна система - сучасний пристрій, який може бути використано на будь-якому типі ділянки, де спостерігається скупчення талої та дощової води.

Правильно змонтоване обладнання здатне ефективно регулювати водний баланс грунту на ділянці. Таким чином забезпечуються всі належні умови для зведення будівлі, посадки дерев і чагарників.

В систему входять наступні елементи: траншеї, труби, колодязі, насоси дренажного типу.

Типи дренажних систем

В залежності від погодних умов і особливостей місцевості, де необхідно змонтувати обладнання, виділяють кілька видів дренажних систем

 • Відкритий спосіб водовідведення , де дренажна система монтується навколо будівлі і на прилеглій території в якості траншеї під певним кутом. Для створення додаткового рівня міцності конструкцію заливають по обидва боки бетоном. Недолік такого способу - необхідність постійної очищення водовідведення від забруднень.
 • Закритий спосіб монтажу більш поширений і ефективний. Головне пристрій дренажної системи такого виду - траншеї, які засипають щебенем або каменем і в самому кінці піском. Вода безперешкодно стікає, утворюючи фільтр. Головне достоїнство системи: великі і тверді частинки (сміття, листя) залишаються на поверхні і устаткування не засмічується. Єдиний недолік закритого дренажу - резервуар для води обмежений в обсязі. В умовах дуже сильного проливного дощу така конструкція може не витримати водяного напору.

Поверхневий і глибинний дренаж

Щоб ефективно контролювати ступінь освіти ґрунтових вод на території оптимальним рішенням буде монтаж надійного дренаж ділянки. Установчі роботи рекомендується проводити на початковому етапі будівництва будівлі.

Глибинна дренажна система - це впорядкована мережа дрен, яка прокладається по периметру під певним ухилом до точки скидання води в загальний колектор. Тип місцевості, особливості ґрунту - основні фактори, що впливають на вибір одного з можна видів дренажу :

 • закритий (за допомогою тунелів, дренажних труб);
 • відкритий (за допомогою дренажних канав);
 • насипний (за допомогою битої цегли, гранітного каменю, щебеню).

Поверхнева дренажна система - пристрій, що дозволяє швидко і своєчасно відвести несприятливі наслідки атмосферних опадів в суспільні смітники. Коректно спроектоване і встановлене обладнання дозволяє організувати ефективне відведення води з покрівлі, відмостки, блокувати застій рідини на галявинах і громадських дорогах.

Розрізняють:

 1. Точковий водовідвід (призначений для збору і відводу рідини в локальні водозбори).
 2. Лінійний водовідвід (призначений для збору і відводу опадів з великих площ).

Чи робити дренажну систему своїми руками?

Дренажна надійна система може бути встановлена ​​самостійно. Для пристрою устаткування досить придбати якісні елементи і коректно їх встановити. Лінійний водовідвід - один з найскладніших типів системи, тому його монтаж краще довірити компетентним фахівцям.

Поетапна технологія

Етапи пристрою дренажної системи:

 1. Підготовка території, створення необхідного ухилу, видалення основної прошарку ґрунту, вирівнювання ям і горбів.
 2. Облаштування геотекстильного полотна: його розташовують на піщаній основі і засипають гравієм.
 3. Монтаж Дренов.
 4. Засипка каналів гравієм і фільтром з геотекстилю.
 5. Установка дренажних колодязів.

Тонкощі проектування і монтажу

Щоб дренажна поверхнева або закрита система була встановлена ​​коректно, слід взяти на озброєння декілька порад:

 • Якщо поруч з ділянкою немає зливний канави, необхідно встановити насосну станцію.
 • Коли дренажна система монтується на великій ділянці, найкраще скористатися допомогою досвідчених фахівців.
 • Дренажні колодязі повинні бути обладнані по периметру системи - це дозволяє контролювати рівень глибини підземних вод.
 • Перед початком дренажних робіт найкраще забезпечити додаткову гідроізоляцію фундаменту будівлі за допомогою армованої сітки або бітумної мастики.
 • Оптимальна величина оглядових колодязів - 50 см.
 • Геотекстильное полотно дренажної системи закріплюють за рахунок капронової або поліпропіленової мотузки для більшої міцності.
 • Монтаж труб краще починати з середини літа, коли відбувається природний процес перебігу грунтових вод.